Kompozit Panel Cephe Sistemleri

Kompozit panel cephe kaplama, alüminyum levhalar kullanılarak binaların dış cephesinin kaplanmasıdır. Alüminyum, kolay şekil aldığı için üretimi de uygulaması da oldukça kolay bir maddedir. Diğer cephe kaplama malzemelerine göre çok daha hafif olan kompozit panel ile dikey ya da yatay şekilde montaj yapımı mümkündür.

Kompozit paneller, iki alüminyum arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşmaktadır. Günümüzde cephe kaplamalarında sık tercih edilen bu paneller hem montajı kolay hem de ekonomik olması nedeniyle avantajlıdır. Hafif olmasına rağmen oldukça dayanıklı olan kompozit panellerin bakımı ve temizliği kolaydır. Bir çok renk tercihi yapılabilecek panellerin özel renk ve özel ebatlarda üretilmesi de mümkündür.

Kompozit Kaplama

Kompozit kaplama üretiminde amaçlanan, tek başına uygun olmayan, birbiri içinde çözünemeyen maddelere kullanım alan ve amaçlarına uygun özellikleri verebilecek duruma getirmek için, dayanım, esneklik ve hafiflik gibi yeni özellikler katmaktır.
Betonarme de betonun mukavemetini artırmak için oluşturulmuş bir kompozittir. Betona gömülü çelik çubuklar ile betona hem mukavemet hem de esneklik kazandırmaktadır.

Kompozitler, kolay şekil verilebilir olmaları, metallere göre düşük yoğunlukta olmaları ve korozyona karşı yüksek dayanımlarda olması ve kaliteli bir yüzey kalitesi sunmaları gibi özelliklerinden sıklıkla tercih edilmektedir. Kompozitler Dolgular, Matriks ve Takviye olmak üzere, üç temel elemandan meydana gelmektedir. Tasarımının kolay ve esnek olmasıyla nakliye ve montajda büyük avantajlar sağlamaktadır.

KONU BAŞLIKLARI

Alüminyum kompozit kaplama

Kompozit panel

Alüminyum panel

Kompozit levha

Dış cephe panel

Ahşap kompozit

kompozit panel, alüminyum cephe panel, dış cephe kaplama fiyatları ve panel ölçüleri.
dış cephe panel, ölçüleri hakkında, dolgu ve lamina, cephe malzeme m2 fiyatları.
dış cephe kaplama sistemleri hakkında, alüminyum cephe panel üreticileri, firmaları.

Servis ve Montaj Hizmetleri

Beşiktaş kompozit panel cephe kaplama, Beykoz kompozit panel cephe kaplama, Beylikdüzü kompozit panel cephe kaplama, Beyoğlu kompozit panel cephe kaplama, Büyükçekmece kompozit panel cephe kaplama, Çatalca kompozit panel cephe kaplama, Çekmeköy kompozit panel cephe kaplama, Esenler kompozit panel cephe kaplama, Esenyurt kompozit panel cephe kaplama, Eyüpsultan kompozit panel cephe kaplama, Fatih kompozit panel cephe kaplama, Gaziosmanpaşa kompozit panel cephe kaplama, Güngören kompozit panel cephe kaplama, Kadıköy kompozit panel cephe kaplama, Kağıthane kompozit panel cephe kaplama, Kartal kompozit panel cephe kaplama, Küçükçekmece kompozit panel cephe kaplama, Maltepe kompozit panel cephe kaplama, Pendik kompozit panel cephe kaplama, Sancaktepe kompozit panel cephe kaplama, Sarıyer kompozit panel cephe kaplama, Silivri kompozit panel cephe kaplama, Sultanbeyli kompozit panel cephe kaplama, Sultangazi kompozit panel cephe kaplama, Şile kompozit panel cephe kaplama, Şişli kompozit panel cephe kaplama, Tuzla kompozit panel cephe kaplama, Ümraniye kompozit panel cephe kaplama, Üsküdar kompozit panel cephe kaplama, Zeytinburnu kompozit panel cephe kaplama, Adalar kompozit panel cephe kaplama, Arnavutköy kompozit panel cephe kaplama, Ataşehir kompozit panel cephe kaplama, Avcılar kompozit panel cephe kaplama, Bağcılar kompozit panel cephe kaplama, Bahçelievler kompozit panel cephe kaplama, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa kompozit panel cephe kaplama.